Diskusia

Dátum: 20.01.2011

Vložil: Dluholucká

Titulok: Re:Ma narok?

Odporúčanie odborníkov - pediatrov je : od 2.roku života dieťaťa, kedy je imunitný systém dieťaťa takpovediac"dobudovaný".Ale mali sme v turnusoch aj mladšie deti s mamičkami.Problém je v ich režime / kŕmenie, prebaľovanie - v podzemí nie je možné/.Zvážte a poraďte sa s vaším imunoalergológom, skúsiť to môžete.

Dátum: 11.02.2011

Vložil: KatiJoe

Titulok: Re:Ma narok?

V roku 2010 sme absolvovali speleoterapiu so 16 mesačným dieťaťom. Vstup do jaskyne bol o 14, takže malý zaspal ešte pred vstupom. Uložila som ho spať do kočíka už naobliekaného (bol už dosť unavený, keďže chodil spávať o 13). Do jaskyne som ho odviezla v kočíku, prespal tam celý čas pobytu a väčšinou sa zobudil s ostatnými deťmi, keď sme ich preberali. Nezúčastňoval sa dýchacích cvičení, ale určite mu to prospelo, čo sa prejavilo aj na zníženej chorobnosti od pobytu. Netreba sa toho báť, ten režim sa spraví. Nevýhodou je, že sme si museli celý pobyt zaplatiť, keďže poisťovne do 2 rokov nepreplácajú nič.
Okrem nás tam bolo ešte jedno dievčatko v podobnom veku ako náš malý a tiež to zvládali v pohode.
Tento rok sa chystáme zas :O)

Dátum: 02.03.2011

Vložil: Jozefina

Titulok: Re:Re:Ma narok?

Uz 2x som v jaskyni absolvovala pobyt s dietatom mladsim ako 2 roky (raz mal syn 10 mesiacov a dalsi rok uz 21 mesiacov) a ani raz nebol problem. Na prebalenie dieta 2,5 hodiny vydrzi a babatko sa da aj v jaskyni nakrmit/nakojit a vacsie uz vydrzi. Vzdy tam zaspal a ani raz nezaplakal, takze nerusil ostatne deti. Tento rok by som chcela pobyt absolvovat aj s dalsim 6-9 mesacnym synom (podla toho,ktory turnus si vyberiem). Doporucujem.

Dátum: 07.07.2010

Vložil: Diana

Titulok: doprovod dietata v jaskyni / vysetrenia

1. ma doprovod dietata lozko, resp. stolicku pocas pobytu v jaskyni?
2. ma si rodic zobrat tiez spacak, karimatku?
3. budete robit dietatu nejake vysetrenia v priebehu pobytu?

Dakujem

Dátum: 18.07.2010

Vložil: S.Dluholucký

Titulok: Re:doprovod dietata v jaskyni / vysetrenia

Rodič ( príbuzný) sprevádzajúci dieťa počas celého liečebného pobytu v podzemí nemá nárok na lôžko - môže sa posadiť na lôžku dieťaťa. Teda nepotrebuje spacák, ani karimatku. Mal by sa však dobre obliecť na 2,5 hodinový pobyt v chladnom podzemí.
Deťom sa pravidelne robí celkové orientačné vyšetrenie pri nástupe na liečbu. V priebehu liečby sa vyšetruje ( podľa veku dieťaťa) pulzná oximetria, PEF, a FENO - prvé dni a na konci turnusu. Tieto výsledky okrem iného signalizujú účinnosť liečby u daného dieťaťa.

Dátum: 28.06.2010

Vložil: Monika

Titulok: info

Dobrý deň, mám dcéru prihlásenú na 5. turnus pobytu. Chcela by som sa opýtať od koľkej do koľkej hodiny budú vstupy prebiehať v tomto turnuse?
Ďakujem.

Dátum: 18.07.2010

Vložil: S.Dluholucký

Titulok: Re:info

V piatom turnuse idú deti do jaskyne v jednom vstupe. V takom prípade je vstup presne o 14.oo hodine a deti sú v podzemí do 16.3o hodiny. Ak je detí viac ako dovoľuje jednorázová kapacita jaskyne, jedna skupina chodí dopoludnia ( 9.oo -11.3o) a druhá odpoludnia ( 14.oo - 16.3o ). Informáciu k tom, kedy ide ktoré dieťa dostanú rodičia v pozvánke.

Dátum: 02.06.2010

Vložil: Mirka

Titulok: Časté otitídy

Dobrý deň. Mám 4 ročnú dcéru, ktorá po nástupe do kolektívu býva často chorá - sinusitídy, opakované otitídy. Pred pol rokom jej bola robená adenotómia, po ktorej sa jej stav zlepšil. Ale od februára až doteraz bola zase často chorá, mala pozit. pneumokoka v nose, aj v očiach. Bola preliečená ATB a po troch dňoch v kolektíve opäť má sople, kašeľ, bolesť hrdla.
Chcela by som sa opýtať, či máte pozitívnu skúsenosť aj pri týchto ochoreniach a či by bolo vhodné, keby absolvovala 14 denný pobyt v jaskyni. Len zatiaľ nie je sledovaná na imunologickej ambulancii.

Dátum: 03.06.2010

Vložil: S.Dluholucký

Titulok: Re:Časté otitídy

Opakované otitídy ( zápaly stredného ucha) vašej dcérky mohli byť spolupodmienené zväčšenou nosovou mandľou (adenoidnými vegetáciami) ktorú už má vybratú. Ona mohla poškodiť sliznice nosohltanu a uľahčiť ich osídlenie pneumokokom - proti ktorému Vaša dcérka ešte nebola zaočkovaná
( ako sú už dnešní kojenci). Pri opakovaní infekcií nosohltanu a otitíd je najprv potrebné preliečiť akútnu infekciu (pneumokoka ) antibiotikom podľa citlivosti. Ak je dieťa v kľudovom štádiu ( nemá horúčky a aktívnu chorobu ), speleoterapia účinkom jaskynného aerosólu je ideálny spôsob regenerácie slizníc a odstránenia náchylnosti na opakované infekcie. Niet dôvodu pre iný spôsob imunoterapie - choré sú slizničné bariéry dýchycích ciest.

Dátum: 26.05.2010

Vložil: Juliana

Titulok: Union

Dobrý deň ,

prosím Vás máte nejakú osobnú skúsenosť s individuálnym preplatením nákladov od zdr. poisťovne Union? Mne bolo povedané v Unione, že také niečo nepraktizujú ani o tom nevedia, tak teda neviem...

ďakujem Vám za rýchlu odpoveď , aj za tú včerajšiu :D

<< 4 | 5 | 6 | 7 | 8 >>

Pridať nový príspevok

        Ďakujeme za Vaše príspevky do knihy návštev. Odpovede na otázky ohľadne speleoterapie hľadajte v rubrike "Otázky a odpovede". Keďže takéto dotazy spracúvajú odborníci na speleoterapiu može byť reakčný čas na otázku trošku dlhší, ale budeme sa snažiť odpovedať do troch dní. Prosíme návštevníkov, aby nepoužívali vulgarizmy a urážlivé slová. Takéto príspevky budú z našej knihy návštev vymazané.